kolmapäev, 11. jaanuar 2017

Lehtkapsasmuuti

Et lehtkapsas on üks tänuväärne ja tervislik tegelane, selles ei ole vaja ilmselt enam kedagi veenda. Muudele boonustele lisaks on võimalusi lehtkapsa kulinaarseks rakendamiseks küllaga ja mõne lemmikretsepti leidmine sellest kasulikust köögitaimest pole raske. Kes on proovinud näiteks lehtkapsakrõpse valmistada, saab väga hästi aru, miks need lehed poelettidelt kiiremini kaovad kui perioodika.
Kuna eelmisel aastal kasvas lehtkapsas edukalt ka mu peenrakastis, pole ma küll muide siiamaani pidanud seda poest ostma. Lehtkapsast saab nimelt edukalt külmutada, mida ma algul ka kohusetundlikult tegin. Lõikasin aga lehti väiksemateks juppideks ja surusin pakendatult külmakirstu, kuni enam ei mahtunud, sest eks sinna ole topitud ka muud kraami kõvasti - juhuks kui tuleb tuumatalv või midagi. Varude vähendamise asemel näpistan lehti aga siiani peenrast, kuna suuremat sorti külma, mis taimedele liiga oleks teinud, polegi tegelikult veel kohale jõudnud.
Viimasel ajal pistan needsamad lehed näiteks rohelise smuuti sisse, mis kapsavitamiinidest pungil. Kuigi ülemäära magusalt see ei maitse ja laste iseloomustus rohelisele joogile kõlab suuresti nagu "öäkk" või midagi sellest mitte väga erinevat, siis mulle see hapukas sidruni-murumaitse meeldib. Ja kui kellelgi on veel samasugune kinnisidee valitud ja valimata roogadesse õietolmu toppimise osas nagu minul viimasel ajal, siis pool teelusikatäit joogi kohta (näiteks pealepuistatuna), annab veel natuke magusamat ja kasulikku lisa. Alloleva retseptikoguse valmistangi tegelikult kohe hommikul ja egoistlikult ainult iseendale - poole pistan kohe kinni ja ülejäänu külmkappi, kust ta kaob siis päeva jooksul. Kes sama plaanib, siis külmikus seisnud jooki võiks lihtsalt enne tarbimist pisut loksutada.
LEHTKAPSASMUUTI
kahele-kolmele

0,5 avokaado viljaliha
1 keskmise suurusega kodumaine õun, tükeldatud
paar peotäit tükeldatud lehtkapsast
0,5 sidruni mahl
soovi korral 1 õhem viil kooritud ingverit
u 5 dl vett
jääd

Viska kõik komponendid blenderisse ja surista smuutiks. Tarbi kohe või hoia külmkapis ja loksuta enne kasutamist.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar