teisipäev, 3. juuni 2014

Ülevõlli räimerullid ja Kalapuhvet


Möödunud laupäeval oli Viimsi taluturul järjekordne Kalapäev, kus Blogipuhvet taas üle pika aja platsis oli.  Pille, Marju, Liina ja mina olime sel korral hoos räime ja heeringaga ning nagu piltidelt näha, sai lett ja valik kokku päris uhke. Meie eelmise korra tegemisi ümarmudilaga peaosas näeb siit.


Puhveti toiduvalik seekordsel Kalapäeval

Koduse järeletegemise nimekiri täieneb jooksvalt. Mina olen praeguseks plaani võtnud järgmised toidud:
Vernanda blogil hoian aga silma peal - magus Rootsi heeringas sai hulgaliselt kiidusõnu ja see tuleb kindlasti ka järele proovida kohe kui retsept blogisse tekkima peaks, seniks on seal aga uurimist küllaga.

Siin aga toidulaud ise koos Pille ja Liinaga. (Foto Kertu Vahemets.Fotopesa.)

Toitu oli puhvetis parasjagu ning rahvamassid nälga ei pidanud tundma, kuid veidi jäid mul siiski kripeldama paar üllitist, mis ajapuudusel plaanist välja jäid. Blogi vahendusel saab aga nüüd vähemalt üks neist tagantjärele tehtud ning ehk mõni lettilöödud toitki varsti siia lahti kirjutatud.

Need räimerullid ei ole just kõige traditsioonilisemad ja ilmselt ilma Kalapäevata need minulgi tegemata oleksid jäänud. Komistasin rullide otsa nimelt, kui parajasti ajakirjakuhjast leti tarbeks inspiratsiooni välja kaevasin. Ei saa öelda, et ma kohalike traditsioonide ja eksootika sidumisega üldjuhul väga lihtsalt nõus oleksin, aga retsept tundus piisavalt imelik, et proovi teha ning kahetsema ei pidanudki.Küpsetamisel kasutasin siin kõige harilikumat muffinivormi, kuid kui kapis juhtub olema sobiv kogus ramekine, siis nendes on veel eriti mugav igale sööjale personaalne portsjon ahjusoojalt kätte jagada. Räimerullid sobivad hästi eelroaks või niisama väiksemaks näkitsemiseks, aga mõni väiksema isuga inimene võib kõhu täitsa täis ka saada. Retsept mugandatud Ruoka ja Viini 2/2013 ainetel.

RÄIMERULLID KREVETTIDE JA KARRIGA
(kuuele kuni kaheteistkümnele)

60 räimefileed (ca 1200g puhastamata räime)
400g krevette (kõige harilikumad väikesed keedetud ja kooritud isendid. Kui jääs, siis eelnevalt sulatatud)
5 küüslauguküünt
1sl punast karripastat
30g võid + pisut vormide määrimiseks+ killuke igasse vormi suskamiseks
korralik punt peterselli, hakitud

Keera kuumus ahjus 200 kraadi peale.
Kurna krevetid sõelal.
Kuumuta või potis, lisa peeneks hakitud või pressitud küüslauguküüned ja karripasta. Sega ja kuumuta paari minuti jooksul. Lisa petersell ja krevetid ning võta pott tulelt. Sega kõik korralikult läbi.
Laota räimefileed nahk allpool lõikelauale, tõsta teelusikaga igale fileele pisut vürtsikat krevetisegu ja keera räimed rulli.
Määri muffinivorm või ramekinid kergelt võiga ja pista igasse vormi 5 rulli.Puista peale ja ülejäänud krevetisegu ja torka igasse vormi väike killuke võid.

Küpseta 15 minutit. Valmis toitu serveeri soojalt ja puista peale pisut värskelt hakitud peterselli. Paku juurde saia - sellega saab maitsvat leent vormist või taldrikust paremini kätte.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar