kolmapäev, 9. aprill 2014

Kookoskoorega šokolaadivaht
On inimesi, kelle jaoks ei ole kunagi liiga palju šokolaadi ja siis selliseid, kes piirduvad pigem mõne tükikesega. Ise olen rohkem seda viimast usku, sest millegipärast saan paarist ampsust oma šokolaadivajaduse kätte ja üle selle on harilikult juba maitsemeelele liiast. Kardan, et suur osa sellest imelikust rektsioonist on tingitud teismelisepõlves Kalevipoja hiiglaslike šokolaaditahvlitega liialdamisest, nii et ilmselt on minu eluea šokolaadilimiit seetõttu lihtsalt praeguseks juba suht viimase piiri lähedal. Kes tervislike eluviisidega aga liialdama kipub, seda võib tabada ootamatu isu millegi kummalise või promille tekitava järele, seega ei ole midagi imelikku, et siit leitud vägagi šokolaadine magustoit katsetama kutsus.Kuigi antud retsept kuulub jälle sinna moodsasse vegan-gluteenivabasse sektorisse ja olemusest olenemata väga patune ei olegi,  siis olgu öeldud, et padukorralik ei ole ma juba mõnda aega ning õige pea ka mõni kook, pirukas või lihatükk siia blogisse oma tee leiab.
Kuna originaalretseptis kasutatud koostisainet ma meie kauplustes kohanud ei ole, siis kasutasin tavalist kookoskoort (kookospiima rammusam variant), mis allub mikserdamisele küll kehvemini kui harilik vahukoor, kuid kui purki enne mõned tunnid külmkapis hoida ja läbipaistev vedelik eemaldada, siis saab hakkama väga kenasti. Kuigi ka siinse muganduse puhul võib vabalt toimetada vaid kahe komponendiga, siis lisasin lusikatäie roosuhkrut ja pisut riivitud apelsinikoort, et maitse saaks natuke täiendust. Igaüks võib aga oma isiklikke eelistusi ja sisetunnet järgida, sest šokolaadid on oma maitselt ja magususelt samuti erinevad.

ŠOKOLAADIVAHT KOOKOSKOOREGA
(neljale kuni kuuele)

200g tumedat kvaliteetset šokolaadi (60-70% kakaosisaldusega, mul oli 70% Laima)
400ml purk kookoskoort (kasutasin Thai Choice kookoskoort)
1sl naturaalset roosuhkrut
poole apelsini riivitud koor
soovi korral röstitud kookoslaaste ja apelsini

Hoia kookoskoorepurki enne tarvitamist külmikus, siis vahustub see paremini. 

Alustuseks haki šokolaad ja sulata see vesivannil. Selleks aseta kauss šokolaadi, suhkru ja riivitud apeslinikoorega keeva veega poti kohale, nii et kausi põhi vett ei puutuks ja šokolaad sulaks kuuma auru toimel. Sega kuni mass on ühtlane ja jäta siis koore vahustamise ajaks jahtuma.

Kookoskoorepurgi avamiseks pööra nüüd purk tagurpidi ja ava altpoolt - nii saad põhja eraldunud vedeliku kergemini kätte. Vala see ära või kasuta mõnes muu sobiva toidu valmistamise juures. Vahusta koor mikseriga u viie minuti jooksul, kuni tekib vahukoorelaadne mass. Kui koor ei ole päris külm ja vahustub halvemini, siis ei ole tarvis sellest heituda, kuna šokolaad tahendab hiljem külmkapis ka selle, kuid lõpptulemus jääb ehk lihtsalt pisut vähem õhuline.

Vala nüüd vahustatud koore sekka sulašokolaad ja vahusta veel pisut, kuni kõik on kenasti segunenud. Vala magustoit magustoidupokaalidesse või klaasidesse ja aseta paariks tunniks külmikusse tahenema. 

Tahenemise ajal võid soovi korral pusida kookospähkliga.Mina avasin kookospähkli nii, et puurisin mehe tööriistakastist leitud trelliga pähklisse augu ja valasin vee välja. Seejärel kopsisin köögikirvega pähkli keskosale korralikult ringi peale, peale mida sai pähkel ühe suurema obaka ja lahti ta oligi. Valgest sisust tõmbasin köögiviljakoorijaga julged laastud ja röstisin neid kuival pannil paar minutit.

Valmis magustoit kaunista oma eelistuste kohaselt. Mina kasutasin siin neidsamu röstitud kookoslaaste, apelsinist lõigatud viljaliha (ilma sektoreid eraldava kileta, sest see teeb söömise suht ebamugavaks) ja köögiviljakoorijaga šokolaaditahvlist tõmmatud krussidega. Lapsed praakisid aga muidugi kogu selle kupatuse klaasist välja ja kühveldasid endale sisse vaid puhast šokolaadivahtu ilma igasuguste lisanditeta.

2 kommentaari:

 1. Lihtsalt pean ütlema, et see oli EHMATAVALT maitsev. Kahjuks tuleb teda jälle ja jälle teha. Eriti hea, et saab ilma vahukooreta hakkama. Aitäh retsepti eest!

  Karin

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Rõõm kuulda, Karin ja aitäh! Meie peres on see ka nõutud kraam! :)

   Kustuta