pühapäev, 8. jaanuar 2012

Hommikune ärataja mustikate ja pirniga

Smuuti on üks äraütlemata mõnus hommikueine, kuna sinna saab kokku blenderdada mustmiljon vitamiini ja kiudainet, pealegi on väljanägemine ja maitse enamasti väga hea. Küll aga ei hakka ma ilmselt kunagi aru saama roheliste võrsejookide kummardajatest ega teiste sedasorti jookide austajatest. Võin muidugi kihla vedada, et üks pits orasheina enne hommikusööki ajab silma pärani ka kõige unisemal unimütsil, aga kas just päris sellist äratust tarvis on...
Nii et ise jään vast ikka smuutide juurde. Selles siin on kerge vunk sees ja väike lisaannus vitamiine talviseks perioodiks. Kogusest jätkub kahe klaasi jaoks.

Väga mõistlik on muide seisma jäänud ja juba mõningate vananemistunnustega banaanid koorida, viilutada ja edaspidiste smuutide tarvis sügavkülma asetada. Sealt saab tükid otse blenderisse visata ja meelepäraste marjade-puuviljadega tervistavaks seguks pööritada.

Vaja läheb:
1 pirn,  tükeldatud, südamik eemaldatud
peotäis külmutatud mustikaid
1/2 banaani
u 150ml maitsestamata jogurtit
sorts õunamahla
2 viilu ingverit, kooritud
1 spl mett
näpuotsaga kaneeli

Viska kõik koostisained blenderisse ja lase korralikult peeneks. Ära kaneeliga liialda.
2 kommentaari:

  1. njämm! tegin järele, no eluhea. nüüd on vitamiine ja kevadist energiat siukses koguses, et varsti hakkan ilmselt varvaste vahelt võrseid ajama.

    VastaKustuta
  2. Oi, nii lahe! Mulle see ka hullult meeldib. Ja pungi, mitte võrseid, tahtsid Sa vist ikka öelda, onju. :)

    VastaKustuta