teisipäev, 14. juuni 2011

...hommikul sööb saiapudi (ja praemuna kah)


Eks see praemuna ise ka üks paras tudi-ludi ole, vähemalt Julia Child'i omleti kõrval, mis mul kuidagi õnnestuda ei taha. Retsepti idee pärit jälle Judy Rodgersi varasalvest ning see on ennast väga sujuvalt ka meie hommikumenüüsse nihverdanud.

Kogused on toodud ühele näljasele. Kui valmistad einet rohkem kui paarile inimesele, siis tee seda mitmes jaos ja saiatükid võid enne näiteks hoopis ahjus röstida - läheb lihtsamalt. Võid pakkuda toidu juurde veel peekonit või vorstikesi, meesolevused on seepeale ilmselt veelgi rõõmsamad.

"Tuunitud praemuna" tarvis on vaja varuda:

2 värsket muna
2 viilu jagu saiasisu (ciabatta on hea, aga täiesti tavaline poesai sobib ka kenasti)
u paar spl oliiviõli
soola, pipart, punast veiniäädikat (palsamiäädikas sobib ka)
(tüümiani või majoraani)

Rebi saiasisu umbes paarisentimeetristeks tükkideks, maitsesta soolaga ja sega törtsu oliiviõliga. Võid siinkohal lisada ka pisut värsket tüümiani või majoraani.

Vala pannile ja pane pann tulele keskmisele kuumusele. Oota kuni saiatükid hakkavad kergelt pruunistuma, sega neid ja siis vala juurde veel suts õli.

Löö saiatükkidele munad ja prae neid nii nagu endale parasjagu kõige rohkem meeldib.

Lükka toit üle panniääre taldrikule.

Nüüd vala kuumale pannile umbes supilusikajagu punast veiniäädikat ja lase lihtsalt üle panni praemunadele voolata. See on sekundite küsimus ja algsest äädikakogusest jääb protseduuri käigus alles väga vähe, kuid need paar tilka annavad asjale tohutult palju juurde.

Serveeri koos värske salatiga.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar